Samsung adeta meydan okuyor! Ardı ardına Android 14 güncellemelerine bir yenisini ekledi!

Samsung Galaxy A52 modeli için Android 14 güncellemesi, Asya ve Avrupa’da kullanıcılara sunuldu. Bu güncelleme ile birlikte cihaz One UI 6.0 arayüzüne kavuştu. Bu güncelleme, Galaxy A52 için sunulan son büyük yazılım güncellemesi olarak dikkat çekiyor. Bundan sonra cihaz için yalnızca güvenlik güncellemeleri yayınlanacak.

Galaxy A52, 2021 Mart’ında Android 11 işletim sistemi ile piyasaya sürülmüştü. Aynı yıl içinde Android 12’ye, sonrasında ise 2022’de Android 13‘e güncellendi. Böylece Android 14, bu telefon için sunulan üçüncü ve son Android güncellemesi oldu. Ancak cihaz, bir yıl daha güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek.

Samsung adeta meydan okuyor! Ardı ardına Android 14 güncellemelerine bir yenisini ekledi!

Güncelleme, Asya, Avrupa ve Okyanusya’nın çeşitli ülkelerinde kullanıma sunuldu. Bunlar arasında Afganistan, Avustralya, Avusturya, Bangladeş, Hırvatistan, Fransa, Almanya, Hindistan, Irak, İtalya, Kazakistan, Kenya, Libya, Malezya, Fas, Yeni Zelanda, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, Sri Lanka, Tayland, Çek Cumhuriyeti, Filipinler, BAE, Ukrayna ve Vietnam yer alıyor. Mart ayında başlamasına rağmen güncelleme, Ocak 2024 tarihli güvenlik yamalarını içeriyor ve Avrupa’da yaklaşık 1.2GB boyutunda. Diğer bölgelerde boyutun farklılık gösterebileceği belirtiliyor. Güncellemenin, diğer ülkelerde de önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor.

Galaxy A52, Qualcomm Snapdragon 720G yonga seti, 6.5 inç FHD+ 90Hz Super AMOLED ekran, 64MP ana kamera, 32MP ön kamera, IP67 sertifikası, 4,500mAh kapasiteli batarya ve 25W şarj desteği gibi özelliklere sahip. Ayrıca, Galaxy A5x serisinin son 4G destekli modeli olma özelliğini taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x